Soojuspumbad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paigaldame  õhk-vesi- ja maasoojuspumpasid vastavalt tellija soovidele ning projekteerime süsteemi vastavalt hoone küttevajadusele. Pakume Skandinaavia juhtiva kütteseadmete tootja  Thermia kvaliteetseid soojuspumpasid.

Oleme paigaldanud soojuspumpasid: eramutele, kauplustele, sigalasse, tootmis ettevõtetele ning kortermajadele.

Pakume meiepoolt paigaldatud soojuspumpadele hooldust.


Õhk-vesi soojuspumbad

Õhk-vesi soojuspumbad sobivad ideaalselt kohta kus maakollektori paigaldamine ei ole võimalik ja soovitakse õli või elektrikütet asendada lahendusega mille püsikulud oleks väiksemad.

Õhk-vesi soojuspumbad võtavad oma energia välisõhust mille aurustis olev külmaainet soojendab välisõhk ning annab oma energia läbi kondensaatori hoone küttesüsteemile . 1 Kw elektrienergiast saab keskmiselt 3-4kw soojusenergiat.

Õhk-vesi soojuspump sobib uuetsse ja renoveeritavatesse hoonetesse millega köetakse nii põranda- kui radiaatorkütet ja valmistatakse soojavett. Õhk-vesisoojuspumbad töötavad edukalt välistemperatuurini kuni – 25C. Vajalik on kasutada lisakütet (elekter, pellet, õli või gaas).

 

Soojuspumba valikul tuleb arvetsada hoone soojusvõimusega (mida arvutatakse soojuskaod läbi piirdetarindite), infiltratsioon soojakaod ning ventilatsiooni ja soojavee vajadusest. Soojuspumbad kasutavad külmaainena R32. 

Pakume lahendusi eramajadest kuni suute tööstus tarbijateni välja.

 

Paigaldame monoblokk ja split seadmeid. Monoblokk seade on tehasepoolt komplekteeritud, survestatud ja täidetud külmaainega ning ei vaja objektil teha külmatöid. Split seade paigaldatakse välisosa (aurusti, ventilaator, kompressor) ja siseosa (kondensaator) vahele  külmaaine torustik mis vakumeeritakse enne külmaaine sisselaskmist. Kui välistemperatuur on alla +5 kraadi me split tüüpi seadmeid ei paigalda. 

 

 


 

Maasoojuspump

Maasoojuspump võtab oma energia maapinnast. Kõige enim paigaldatav lahendus on klassikaline horisonaalmeetod ehk maakollektor ning vähem levinud on vertikaalsed puuraugud.

Üldjuhul paigaldatakse maakütte kollektor 1 meetri sügavusele ja täidetakse külmumsisvastase vedelikuga. Ainsaks miinuseks on vajalik suur maaala ning taastada haljastus. Kuid paigaldatakse ka energia kaevud mille miinuseks on kallim paigalduse hind kuid kaevetöid  tehakse minimaalselt mille tulemusena säilivad kõik puud ja haljastus.

Vajaliku maakollektori pikkuse aitab välja arvutada spetsiaalne arvutiprogramm. Rusika reegel on 1m2 köetavat pinda vajab 3m maakollektorit. 1 Kw elektrienergiast saab keskmiselt 3-6kw soojusenergiat. Soojuspumba valikul tuleb arvetsada hoone soojusvõimusega (mida arvutatakse soojuskaod läbi piirdetarindite), infiltratsioon soojakaod ning ventilatsiooni ja soojavee vajadusest.

Maasoojuspump sobib uuetsse ja renoveeritavatesse hoonetesse millega köetakse nii põranda- kui radiaatorkütet ja valmistatakse soojavett. Pakume lahendusi eramajadest kuni suute tööstus tarbijateni välja.

 


 

Kasutegur COP = soojusvõimsus näiteks 10kW / kompressori võimsusega näiteks 2kw= 5   ehk 1kw elektri energiat = 5kw soojusenergiat.

sCOP = aasta keskmine kasutegur

 

Remondime ja hooldame erinevaid soojuspumpasid:

 

 

 

 

 

 

 

Kompressori vahetus 42 kw maasoojuspumbal.

 

Pildid mõnedest objektidest: